بک لینک
بک لینک چیست؟
بک لینک پیوندی است که وقتی وب سایت به وب سایت دیگری پیوند می یابد ایجاد می شود. به بک لینک ها “پیوندهای ورودی” یا “پیوندهای ورودی” نیز گفته می شود. لینک دهی برای سئو مهم است.

ابزارها: لینکهای خود را با Link Explorer بررسی کنید

بک لینک چیست؟
چرا بک لینک ها مهم هستند؟
بک لینک به خصوص برای سئو بسیار ارزشمند است زیرا نشان دهنده “رای اعتماد” از یک سایت به سایت دیگر است.

در واقع ، بک لینک به وب سایت شما سیگنالی برای موتورهای جستجو است که دیگران به محتوای شما اعتماد می کنند. اگر بسیاری از سایت ها به یک صفحه وب یا وب سایت مشابه پیوند دارند ، موتورهای جستجو می توانند نتیجه بگیرند که ارزش پیوند دادن با آنها را دارد و بنابراین در SERP نیز ارزش دارد. بنابراین ، کسب این بک لینک ها می تواند تأثیر مثبتی در موقعیت رتبه بندی سایت یا دید جستجو داشته باشد.

کسب بک لینک
کسب بک لینک یکی از م componentلفه های مهم SEO خارج از سایت است. روند بدست آوردن این پیوندها با عنوان کسب لینک یا ایجاد لینک شناخته می شود.

برخی از بک لینک ها ذاتاً از بقیه ارزش بیشتری دارند. پیوندهای پیگیری شده از سایت های معتبر ، محبوب و پرمخاطب مطلوب ترین بک لینک برای کسب در نظر گرفته می شوند ، در حالی که بک لینک از سایت های کم مصرف و بالقوه ناخواسته معمولاً در انتهای دیگر طیف قرار دارند. پیروی از پیوند یا عدم پیوستن آن (به عنوان مثال آیا مالک سایت به طور خاص به موتورهای جستجو دستور می دهد که از ارزش پیوند عبور کنند یا عبور نکنند) قطعاً مهم است ، اما ارزش پیوندهای nofollow را کاملاً تخفیف ندهید. حتی فقط ذکر شدن در وب سایت های با کیفیت می تواند به برند شما رونق ببخشد.

همانطور که برخی از بک لینک هایی که کسب می کنید ارزش بیشتری نسبت به بقیه دارند ، پیوندهایی که به سایت های دیگر ایجاد می کنید از نظر ارزش نیز متفاوت هستند. هنگام پیوند دادن به یک سایت خارجی ، انتخاب هایی را که در مورد صفحه ای که از آن پیوند می دهید (متن صفحه ، محتوای آن ، قابلیت دسترسی به موتور جستجو و غیره) متن لنگر مورد استفاده خود را انتخاب می کنید ، خواه پیوند را دنبال کنید یا آن را دنبال نکنید ، و سایر برچسب های متا مرتبط با صفحه پیوند دهنده می تواند تأثیر زیادی بر روی ارزش شما بگذارد.

تحقیق بک لینک رقابتی
برای بدست آوردن بک لینک می توانید وقت گیر باشید. سایت های جدید یا کسانی که ردپای کلمات کلیدی خود را گسترش می دهند ممکن است دشوار باشد که بدانند هنگام ساخت پیوند باید از کجا شروع کنند. اینجاست که تحقیقات پیوند دهنده لینک رقابتی انجام می شود: با بررسی مشخصات بک لینک (مجموعه صفحات و دامنه های لینک دهنده به یک وب سایت) به رقیبی که قبلاً از نظر کلمات کلیدی مورد نظر شما رتبه خوبی را کسب کرده است ، می توانید در مورد ایجاد پیوندی که ممکن است به آنها کمک کند اطلاعات کسب کنید. . ابزاری برای لینک دهی مانند Link Explorer می تواند به کشف این پیوندها کمک کند ، بنابراین می توانید آن دامنه ها را در کمپین های ایجاد پیوند شخصی خود هدف قرار دهید.